Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
10.02 12:50 - ПьонгЧанг - Зимната олимпиада ( Фаворитите във всички спортове )
Автор: ahmed7 Категория: Спорт   
Прочетен: 288 Коментари: 0 Гласове:
6


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Зимните олимпийски игри в Пьонгчанг вече започнаха и надеждите на България за призови класирания са свързани основно с участниците ни в сноуборда и биатлона, а най-вече - с Радослав Янков, който единствен този сезон в Световната купа има изкачване на почетната стълбица в своя профил. 

Първият комплект медали в 
ПьонгЧанг 2018 вече е раздаден - Шарлоте Кала победи Марин Бьорген в битката за злато
то в скиатлона (7,5 км класически и 7,5 км свободен стил).


АЛПИЙСКИ СКИ (МЪЖЕ)

Спускане: Аксел Лунд Свиндал (Норвегия)
Супер-Г: Аксел Лунд Свиндал 
Гигантски слалом: Марсел Хиршер (Австрия)
Слалом: Марсел Хиршер 
Комбинация: Алексис Пентюро (Франция)

АЛПИЙСКИ СКИ (ЖЕНИ)

Спускане и Супер-Г: Линдзи Вон (САЩ)
Слалом, гигантски слалом и комбинация: Микаела Шифрин (САЩ)

АЛПИЙСКИ СКИ (СМЕСЕНО ОТБОРНО СЪСТЕЗАНИЕ)

Швейцария

БИАТЛОН (МЪЖЕ)

Индивидуално състезание и масов старт: Мартен Фуркад (Франция)
Спринт и преследване: Йоханес Тингнес Бьо (Норвегия)
Щафета: Норвегия

БИАТЛОН (ЖЕНИ)

Индивидуално, спринт, преследване, масов старт: Лаура Далмайер (Германия)
Щафета: Германия

БИАТЛОН (СМЕСЕНА ЩАФЕТА)

Норвегия

БОБСЛЕЙ

Двойка мъже: Джъстин Крипс (Канада)
Четворка мъже: Йоханес Лохнер (Германия)
Двойка жени: Кайли Хъмфрис (Канада)

СКИ БЯГАНЕ (МЪЖЕ)

15 км свободен стил: Дарио Колоня (Швейцария)
спринт в класически стил, 30 км скиатлон и 50 км класически стил: Йоханес Хосфлот Клабо (Норвегия)
4х10 км щафета и отборен спринт в свободен стил: Норвегия

СКИ БЯГАНЕ (ЖЕНИ)

10 км свободен стил: Шарлоте Кала (Швеция)
15 км скиатлон и 30 км класически стил: Марит Бьорген (Норвегия) (Шарлоте Кала взе титлата в скиатлона, а Бьорген "се задоволи" със сребро)
Спринт в класически стил: Стина Нилсон (Швеция)
4х5 км щафета и отборен спринт в свободен стил: Норвегия

КЪРЛИНГ

Мъжки турнир, женски турнир и смесени двойки: Канада

ФИГУРНО ПЪРЗАЛЯНЕ

Мъже на сингъл: Юзуру Ханю (Япония)
Жени на сингъл: Евгения Медведева (Русия)
Двойки: Альона Савченко и Бруно Масот (Германия)
Танцови двойки: Габриела Пападакис и Гийом Сизерон (Франция)
Отборна надпревара: Норвегия

СКИ СВОБОДЕН СТИЛ (МЪЖЕ)

Ски-акробатика: Антон Кушнир (Беларус)
Халфпайп: Дейвид Уайс (САЩ)
Бабуни: Микаел Кингсбъри (Канада)
Слоупстайл: Ойстейн Бротен (Норвегия)
Ски-крос: Марк Бишофбергер (Швейцария)

СКИ СВОБОДЕН СТИЛ (ЖЕНИ)

Ски-акробатика: Ксу Ментао (Китай)
Халфпайп: Каси Шарп (Канада)
Бабуни: Джейлин Кауф (САЩ)
Слоупстайл: Йохане Шили (Норвегия)
Ски-крос: Сандра Неслунд (Швеция)

ХОКЕЙ НА ЛЕД

Мъже: Олимпийски спортисти от Русия
Жени: САЩ

ШЕЙНИ

Мъже на сингъл: Феликс Лох (Германия)
Жени на сингъл: Натали Гайзенбергер (Германия)
Двойки: Тони Егерт и Саша Бенекен (Германия)
Отборна щафета: Германия

СЕВЕРНА КОМБИНАЦИЯ

Индивидуално на голяма шанца/10 км: Акито Вабате (Япония)
Индивидуално на малка шанца/10 км: Акито Вабате (Япония)
Отборно на голяма шанца/4х5 км: Норвегия

ШОРТТРЕК (МЪЖЕ)

500 метра: Ву Даджин (Китай)
1000 и 1500 метра: Хванг Де-хьон (Южна Корея)
щафета 5000 метра: Южна Корея

ШОРТТРЕК (ЖЕНИ)

500, 1000 и 1500 метра: Чой Мин-дьонг (Южна Корея)
щафета 3000 метра: Южна Корея

СКЕЛЕТОН

Мъже: Юн Сунг-бин (Южна Корея)
Жени: Жаклин Льолинг (Германия)

СКИ СКОКОВЕ

Малка и голяма щанца: Камил Стох (Полша)
Отборно на голяма шанца: Норвегия
Жени: Марен Лундби (Норвегия)

СНОУБОРД (МЪЖЕ)

Паралелен гигантски слалом: Невин Галмарини (Швейцария)
Халфпайп: Шон Уайт (САЩ)
Слоупстайл: Маркус Кливланд (Норвегия)
Сноубордкрос: Пиер Волтер (Франция)

СНОУБОРД (ЖЕНИ)

Паралелен гигантски слалом: Естер Ледецка (Чехия)
Халфпайп: Кло Ким (САЩ)
Слоупстайл: Джулия Марино (САЩ)
Сноубордкрос: Ева Самкова (Чехия)

БЪРЗО ПЪРЗАЛЯНЕ С КЪНКИ (МЪЖЕ)

500 метра: Роналд Мулдер (Холандия)
1000 и 1500 метра: Шелд Нуис (Холандия)
5000 и 10 000 метра: Свен Крамер (Холандия)
Масов старт: Лий Сюнг-хун (Южна Корея)
Отборно преследване: Холандия

БЪРЗО ПЪРЗАЛЯНЕ С КЪНКИ (ЖЕНИ)

500 и 1000 метра: Нао Кодайра (Япония)
1500 метра: Михо Такаги (Япония)
3000 метра: Иреен Вуст (Холандия)
5000 метра: Мартина Сабликова (Чехия)
Масов старт: Ким Бо-реум (Южна Корея)
Отборно преследване: Япония





Тагове:   спорт,   олимпиада,   Корея,


Гласувай:
6
0



1. krassko - Добре че поне един се интересува от Олимпиадата...
10.02 17:18
цитирай
2. barin - Здравей, ahmed7. Недоумявам само ...
10.02 21:57
Здравей, ahmed7. Недоумявам само как Норвегия ще вземе отборната надпревара при фигурното пързаляне, като отдавна не съм виждал в този спорт медалисти. Иначе прогнози- може да се сбъднат. И на мен ми са интересни зимните спортове.
Поздрави и приятно гледане!
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: ahmed7
Категория: Бизнес
Прочетен: 14700
Постинги: 40
Коментари: 82
Гласове: 61
Архив
Календар
«  Юни, 2018  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930